Senioralia w Tokarni

Seniorzy z Klubu Senior + z Piotrowca na „SENIORALIACH „ w TOKARNI

Seniorki z Piotrowca uczestniczyły w „Senioraliach”.  Impreza dedykowana dla seniorów z regionu świętokrzyskiego odbyła się 8 września 2021 w Tokarni.

W imprezie organizowanej przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki wzięło udział około 1000 osób z regionu świętokrzyskiego. Wydarzenie poświęcone było zagadnieniom bezpieczeństwa, aktywności seniorów oraz integracji międzypokoleniowej.

W trakcie spotkania dostępne były stoiska informacyjne instytucji państwowych odpowiedzialnych za wspieranie seniorów, m.in. Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Narodowego Funduszu Zdrowia, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej, Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej czy Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Na scenie w Skansenie Etnograficznym – Muzeum Wsi Kieleckiej wystąpił szereg zespołów ludowych z Województwa Świętokrzyskiego. Można się było także zapoznać z rękodziełem wykonanym przez kluby seniora z regionu.